counter easy hit
کفسابی بتن 1024x767 - کفسابی بتن

کفسابی بتن

انجام خدمات کفسابی بتن

شاید شما نیز مانند همه ی افرادی که این روزها در حال سر و سامان دادن به خانه و محل کار خود هستن اسم کفسابی بتن به گوشتان خورده باشد. این واژه که عمر چندانی از فراگیر شدنش در بین ایرانیان نمی گذرد به سرعت توانسته ست بین پیمانکاران و صاحبان بنا ها جا باز کند . اما کفسابی بتن چیست؟ کفسابی بتن به چه منظور انجام می شود ؟ چه ابزارآلات و وسایلی برای کفسابی بتن نیاز است؟ چه کف هایی برای این کار مناسب هستند؟ این ها سوالاتی هستند که با مطالعه ی این مقاله به جواب آن ها خواهید رسید پس تا پایان این متن با ما همراه باشید.

بتن

قیبل از هر چیز بد نیست ابتدا یک پیش زمینه ی فنی از خود بتن داشته باشید چراکه چشم انداز و درک شما نسبت به مسائل مربوط به کف سابی بتن را افزایش می دهد.بتن مخلوطی از سیمان و ماسه می باشد که کف بیشتر ساختمان ها و بنا هایی که عموما از نظر زیبایی شناختی اهمیت چندان ندارند با آن ها پوشیده می شود از جمله این مکان های می توان به کف سوله ها ،کارخانجات ، پمپ بنزین ها ، بیمارستان ها ، پارکینگ ها و… اشاره کرد. دلیل این امر این است که مقاومت بتن در برابر شرایط محیطی از جمله وزن بالا لیفتراک ها و کامیون ها بالا تر می باشد و چنانچه از سنگ در این مکان ها استفاده شود به راحتی در برابر فشار می شکند.

بتن عموما بر دو نوع بتن نرمه و بتن سنگ دار می باشد که بتن نرمه ی آن فاقد هرگونه ماسه سنگ و .. می باشد و عموما کفسابی ( کفسابی چیست؟ ) آن بسیار راحت تر و ارزان تر انجام می شود . اما بتن سنگ دار دقیقا شرایطی برعکس بتن نرمه دارد. بتن سنگ دار همانگونه که از نام آن پیدا می باشد دارای سنگ و ماسه و ترکیبات سخت دیگر در ساختار خود می باشد که همین امر هم سبب دشواری کار کفساب ها شده است. افراد کفساب عموما این بتن ها را کفسابی نمی کنند و یا در صورت انجام هزینه ی بیشتری دریافت می کنند چون مازاد بر سخت بودن نیاز به تجهیزات و لوازم به خصوص خود دارد . در حین کفسابی بتن های سنگ دار ممکن است سنگ ها کنده شوند و همین امر کار را دشوار تر و هزینه بر تر می کند.

کفسابی بتن

کفسابی که بصورت های سنگ سابی و یا ساب زنی نیز در بین عموم رواج دارد در حقیقت یک مفهوم تازه می باشد که عمر چندان زیادی در کشور ما ندارد. در کفسابی بتن سطح کف بنا را با دستگاه بصورت کامل یک دست می کنند و ناهمواری های آن را از بین می برند. این امر برای پارکت کردن و اپوکسی کردن کف های بنا ها مختلف یک نیاز اساسی است و قبل از انجام کفسابی نمی توان موارد مذکور را بر روی کف انجام داد . در حقیقت می توان کفسابی را آماده کردن کف برای پارکت کردن و اپوکسی کردن دانست.

در اکثر موارد کفسابی بتن باعث نرم تر شدن بتن می شود و سطح آن را یک دست می کند و ناهمواری های آن را می گیرد . اما در مواردی شخص صاحب بنا می خواهد که کف ساختمان براق و یک دست باشد و به اصطلاحی بدرخشد . برای این کار باید از دستگاه کفساب ایتالیایی استفاده کرد.

البته تنوع دستگاه هایی که با آن ها کفسابی می شود بسیار زیاد است و در انواع مختلف دستگاه های ایتالیایی ،آلمانی و.. می باشد و هر کدام هم مزایا و معایب خود را دارند . این دستگاه ها دارای تفاوت های بنیادی با یکدیگر هستند که سبب شده است تا هر کدام از این دستگاه ها مناسب یک نوع سطح و یا یک نوع بتن خاص باشند .

کفسابی بتن1 - کفسابی بتن

دلیل کفسابی بتن

شاید اغلب کف های بتنی در ابتدای کار نیاز به اپوکسی کردن و یا کفسابی نداشته باشند اما به مرور زمان کف کارگاه ها و کشتار گاه ها و.. دچار فرسودگی شده و در اثر برخورد قطعات و وسایل دچار آسیب می شوند و یا لکه های مختلف چربی و رنگ و… بر روی آن ها می ریزد که مازاد بر از بین بردن جلوه ان سبب می شود تا محیط غیر بهداشتی شده و کاربرد و استاندارد اولیه ی خود را از دست بدهد از این رو می باشد که اغلب افراد بعد از مدتی تصمیم به کفسابی بتن ساختمان خود می گیرند.

علاوه بر این شرایط نامساعد جوی و فیزیکی و تاثیرات آب و هوا در طول زمان سبب می شود تا سطح کف های بتنی ترک بردارد و یا شکسته شود و همین امر نقش بسزایی در از دست دادن و تخریب کف ها دارد لذا افراد تصمیم می گیرند تا سر و سامانی به کف ساختمان خود بدهند از این رو سراغ کفسابی می روند .

در برخی دیگر از موارد ساختمان های عمومی تبدیل به سرد خانه ،کارگاه و … می شوند که استفاده از بتن کفسابی نشده برای کف های آن های می تواند طول عمر آن ها را بسیار کاهش دهد از این رو می باشد که صاحبا ساختمان ها قبل از اقدام به شروع فعالیت خود کفسابی ساختمان خود را انجام می دهند.

انجام امور کفسابی و سنگسابی بصورت کلی سبب می شود تا طول عمر کف های بتنی افزایش یابد ، ترک ها و درز های آن ها پر شود، سطح آن ها براق وصیقلی شود ، و نا همواری های حاصل از ماله کشی آن ها نیز از بین برود لذا هر هدفی برای رسیدن به این موارد باشد می بایست از طریق کفسابی صورت گیرد

کفسابی بتن چگونه انجام می شود؟

کفسابی بتن نیاز به مراحل و کار های مختلف ندارد و عموم وظایف ان را دستگاه انجام می دهد و بیشتر نیاز به تجربه برای تشخیص نوع لقمه و البته استفاده از خود دستگاه در موقعیت ها وشرایط خاص دارد و همین امر نیاز شما به اکیپ دقیق در امر کفسابی را افزایش می دهد برای این کار بهتر است از یک استاد کار کمک بگیرید.

بسیاری از اساتید کفسابی را همراه با آب انجام می دهند . دراین روش همراه با کفسابی آب با فشار معین بر روی محیط و کف پاشیده می شو و مازاد بر فایده ی آن برای دستگاه می تواند دید بهتری به متخصص برای بررسی کار انجام شده بر روی کف بدهد. باید در نظر داشته باشید که عدم استفاده ی درست از دستگاه کفسابی بتن و یا آشنا نبودن با آن می تواند باعث صدمه به آن شود لذا توصیه می کنیم چنانچه خودتان با کفسابی و استفاده از دستگاه های آن اشنایی ندارید حتما آن را به یک تیم با تجربه بسپارید.

قیمت کفسابی بتن

قیمت کفسابی بتن با توجه به اکیپ و سطح متفاوت می باشد . علاوه بر این هرچه سطح کف بیشتر باشد احتمال تخفیف از سوی استاد کار به شما بیشتر می شود. عموما سطح هایی که از جنس بتن سنگ دار هستند هزینه ی کفسابی و سنگسابی بیشتری دارند و کف های که بتن آن ها از جنس بتن نرمه می باشد دارای قیمت کمتری هستند. مازاد بر این برق انداختن و یا عدم صقیلی کردن کف می تواند در قیمت تمام شده تفاوت های بخصوصی ایجاد کند چرا که برای این کار از دستگاه های ویژه استفاده می شود که هزینه ی آن ها بیشتر می باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا