counter easy hit
براق کردن سنگ خانه - تکنیک های موثر برای براق کردن سنگ خانه

تکنیک های موثر برای براق کردن سنگ خانه

مسلما در خانه ی هر یک از ما ایرانیان سنگ در سطوح مختلف به ویژه کف ساختمان به کار رفته است و با توجه به نزدیک شدن به ایام خانه تکانی ، یکی از دغدغه ها و سوالات خانم ها این است که:

چگونه سنگ خانه را براق کنیم ؟
از چه موادی برای براق کردن سنگ خانه مان استفاده کنیم؟

آیا اصلا سنگ کف خانه ما ظرفیت براق سازی با محلول های اسیدی و یا بازی را دارد؟

این ها سوالاتی هستند که با خواندن این مقاله به جواب آن ها خواهید رسید. اما قبل از آن بهتر است نوع سنگ به کار رفته در ساختمان خود را بدانید و در مورد آن اطلاعات مختصری به دست آورید . چون سنگ ها متفاوت می باشند و از مرمر گرفته تا کاشی و سرامیک هر یک دارای ویژگی های بخصوص خود هستند شاید این امر در ابتدای کار چندان مهم جلوه نکند اما هنگامی که بخواهید یک شوینده ی مناسب انتخاب کنید این امر به شدت برای شما تبدیل به یک نیاز خواهد شد چون استفاده از شوینده ی نامناسب در براق کرن سنگ خانه ممکن است خسارات جبران ناپذیری به بار آورد . چراکه برخی از سنگ ها نسبت به محلول های اسیدی ضعیف هستند و برخی دیگر نسبت به محلول های قلیایی.

استفاده ی برعکس از هرکدام از این موارد می تواند تا 10 سال عمر سنگ های مورد استفاده در ساختمان شما را کاهش دهد و یا حتی باعث از بین رفتن رنگ آن ها شود. لذا توصیه می کنیم حتما در مورد جنس سنگی که می خواهید براق کنید اطلاعات لازم را کسب نمایید.

سابینو با سنگسابی و کفسابی در همه نقاط تهران در خدمت شماست.

استفاده از شوینده مناسب برای براق کردن سنگ خانه

استفاده از مواد شوینده مناسب جزو آن دسته از الزاماتی است که باید حتما رعایت کنید ولی متاسفانه خانم های ایرانی برای براق سازی سنگ کف خانه اصلا به آن توجهی نمی کنند وگاها بدون هیچ توصیه ی  کارشناسی روی سنگ جوهر نمک می پاشند و به وسیله ی آن اقدام به برق انداختن کف ساختمان می نمایند غافل از اینکه بعد از چند سال کف ساختمان به حدی تخریب می شود که دیگر حاضر به دیدن آن نیستند و ناگریز از کندن و سنگ کاری مجدد برای کف یا نمای ساختمان خود می شوند. اما چرا سنگ تخریب می شود؟ دلیل تخریب این است که بسیاری از سنگ ها دارای سطح مقاومت خاصی نسبت به مواد اسیدی و یا بازی هستند و چنانچه سطح ph آن ها رعایت نشود در کمتر از چند سال رنگ و لعاب خود را از دست خواهند داد و دیگر نه تنها باعث زیبایی منزل شما نخواهند شد بلکه برعکس جلوه و زیبایی را از آن می گیرند . به همین دلیل است که توصیه می کنیم تا از شوینده هایی با ph مناسب و تعیین شده استفاده کنید و برای همین امر حتما از شوینده های مخصوص برق انداختن و شستن سنگ ساختمان استفاده کنید. اما آیا این شوینده ها سنگ را از بین نخواهند برد؟

مسلما پاسخ منفی است چون این شوینده ها در نتیجه ی آزمایش های مختلف صنعتی تولید شده اند و همگی شیوه ی عملکردی شان از فیلتر های مختلف عبور کرده است دقیقا یکی از دلایلی که می گویم می بایست از شوینده های صنعتی استفاده کرد همین عبور از فیلترهای مختلف است چرا که همه ی شرکت ها و کارخانجات آزمایشگاه کنترل کیفیت (QC) دارند که محصول را از لحاظ کیفیت بررسی می کند . همه ی این شوینده ها قبل از عرضه به بازار ph آن ها با فرمولاسیون ویژه تعیین و تولید شده است و با انواع مختلف سنگ ها آزمایش شده اند . این بررسی ph یکی از مهم ترین فاکتور های شوینده های صنعتی می باشد چرا که کم یا پایین بودن آن می تواند یا باعث تخریب سنگ شود و یا برعکس باعث می شود که کامل پاک نشود.

به عنوان یک توصیه ی مهم در نظر داشته باشید که برای سنگ ،سرامیک ، کاشی و … از شوینده های مخصوص خود استفاده کنید چراکه این شوینده ها با انواع مختلف همان سنگ تست شده اند و کارکرد آن ها تضمینی است. عدم استفاده از شوینده ی مناسب و مرتبط می تواند عمر سنگ شما را تا 10 سال کمتر کند.

نکته : اگر زمان یا حوصله ی کافی برای خرید و یا تولید شوینده را ندارید می توانید از صابون ویا مایع ظرفشویی برای براق کردن سنگ ساختمان استفاده کنید. این مواد گرچه نمی توانند جایگزین شوینده های ویژه ی هر سنگ شوند اما دارای محتویاتی هستند که بسیار مشابه محتویات شوینده های مخصوص است . علاوه بر این با خنثی بودن ph شان سبب می شوند تا اثرات مخربی روی سنگ ساختمان شما بوجود نیاید. البته تاکید می کنیم که اولویت و پیشنهاد ما به شما همچنان شوینده های مخصوص است. با سنگ های ساختمانی بیشتر آشنا شوید

مراحل براق کردن سنگ خانه

براق کردن سنگ خانه

براق کردن سنگ خانه

درنظر داشته باشید که براق کردن سنگ خانه دارای مراحل خاصی می باشد که می بایست به ترتیب آن ها را انجام دهید. در زیر ما این مراحل را برای شما قرار داده ایم پس بهتر است نسبت به رعایت آن ها در حین براق سازی توجه کافی داشته باشید.اما قبل از آن بهتر است بدانید که پروسه ی براق سازی سنگ خانه نیاز به زمان و انرژی دارد و ممکن است برای دستیابی به نتیجه ی مطلوب مجبور باشید تا بصورت دوباره و چند باره مراحل زیر را تکرار کنید.

البته همواره در نظر داشته باشید که برخی از لکه ها و خراش ها وجود دارند که براق سازی آن ها نیازمند تخصص و مهارت است و با این روش های خانگی نمی توان آن ها را از بین برد همچنین برخی از خراش ها نیز نیازمند سنگسابی و کفسابی با دستگاه های مختلف هستند که توصیه می شود که برای انجام این امور کمک و مشاوره ی رایگان از تیم سابینو دریافت نمایید.


مرحله ی اول براق کردن سنگ خانه

در اولین اقدام یک سطل تمیز برداشته و آن را پر از آب سرد کنید . در نظر داشته باشید که به هیچ عنوان از آب داغ و یا گرم برای براق کردن سنگ خانه استفاده نکنید چون این برخلاف دستورالعمل استفاده از مواد شوینده ی سنگ ها می باشد.

عموم شوینده های مخصوص براق سازی وشستشوی سنگ ها در دمای بالا خاصیت خود را از دست می دهند . به عبارتی این شوینده ها دارای آنزیم هایی هستند که در دمای پایین فعالیت می کنند و دمای بالا تر سبب تضعیف و یا خنثی سازی عملکرد آن ها می شود.

مرحله ی دوم براق کردن سنگ خانه

در دومین مرحله از براق سازی سنگ خانه سعی کنید مواد شوینده ویژه ای را که تهیه کرده اید، داخل سطل آب سرد بریزید و کامل آن ها را با یکدیگر مخلوط کنید . دقت نمایید که  به اندازه ی کافی از این مواد را در داخل آب بریرید و مخلوط کنید.


مرحله ی سوم از براق کردن سنگ خانه

در این مرحله ی محلول کف شوی شما آماده است و می بایست آن را به قسمت های مخلتف کف بزنید و با طی کامل آن پخش کنید و طی بکشید تا کامل سطح کف ساختمان را در بر بگیرد . علت این امر این است که برخی از لکه ها و جرم ها ممکن است در وهله ی اول به چشم نیاید و یا در اثر برخورد آب و یا اکسید شدن رنگ نا متعارفشان پدیدار شود . با تی کشیدن کل کف شما می توانید این جرم ها را نیز تمیز کنید. اجازه دهید بین مرحله ی سوم و چهارم کمی فاصله زمانی بیافتد . البته تعویق به حدی نباشد که کف ساختمان خشک شود. علت فاصله زمانی این است سبب می شود تا آنزیم های موجود در مایع شوینده به خوبی عمل کنند و بتوانند جرم های موجود را از بین ببرند.

مرحله ی چهارم از براق کردن سنگ خانه

در این قسمت یک سطل دیگر بردارید و آن را پر آب تمیز نمایید و سپس با این آب کف ساختمان را مجددا شستشو دهید می توانید برای شستشوی بهتر از یک تی دیگر استفاده نمایید و یا حتی آب را با فشار به کف ساختمان بزنید. آب تمیز ترکیب شوینده و اجرام از بین رفته را پاکسازی می کند و کف ساختمان شما تمیز تر از هر زمان دیگری خواهد شد.

مرحله ی پنجم از براق کردن سنگ خانه

عملکرد شوینده ها با تمیز کردن به وسیله ی آب تغییر می کند لذا ممکن است چند ساعتی طول بکشد تا نتیجه ی نهایی شستن  کف ساختمان خود را ببنید و به وضوح سنگ های براق شده را مشاهده نمایید در این فاصله بهتر است ابتدا مانع از تردد در فضای شسته شده شوید چراکه ممکن است مجددا باعث کثیف شدن و لکه دار شدن سطح شود و اثرات آنزیم های شوینده ها را از بین ببرد از همین جهت بهتر است که برای چند ساعتی عابران را از تردد در این بخش از ساختمان منع کنید.

مرحله ی ششم از براق کردن سنگ خانه

روشی که ما تا این لحظه برای شما تشریح کردیم در حقیقت یک روش مقدماتی خانگی بود و ممکن است این روش نتواند همه ی لکه ها و اشکالات سنگ را رفع نماید . از جمله این اشکالات می توان به خراش ها و یا اثرات برخی مواد دیگر اشاره کرد که ممکن است فرایند فوق نتواند آن ها را از بین ببرد از این رو می باشد که توصیه می کنیم این گونه لکه ها را به وسیله ی  یک دستمال از بین ببرید تا پروسه ی براق کردن سنگ خانه شما تکمیل شود . به این منظور یک دستمال نمدی و یا پشمی را بردارید وآن را به مواد شوینده آغشته نمایید و کامل این قسمت را با دستمال پاک نمایید. دلیل استفاده از دستمال پشمی و یا نمدی سفت بودن نسبی این دو نوع دستمال می باشد لذا شما می توانید از دستمال های دیگری هم که یک نوع سختی نسبی دارند برای این عمل استفاده نمایید.

با این که این مواد به راحتی می توانند نیازهای شما مبنی بر برق انداختن سنگ خانه را برطرف نمایند اما باز هم بسیاری از افراد عقیده دارند که برای برق انداختن سنگ های مرمر از ماده ی بخصوصی به نام روغن مرمر استفاده می شود . در این جا لازم است خاطر نشان کنیم که چنین ماده ای اصلا وجود خارجی ندارد و روش یاد شده به راحتی می تواند اغلب سنگ ها را برق بیاندازد . اما اینکه برخی از سطوح بسیار صاف و صیقلی می شوند و کاملا براق هستند به این دلیل است که از شیوه ی  کفسابی به ویژه کفسابی ایتالیایی استفاده شده است .

اطلاعات خود را راجع به کفسابی بیشتر کنید

براق کردن سنگ خانه

براق کردن سنگ خانه

کفسابی در حقیقت عملی است که به وسیله ی دستگاه های مجهز برقی صورت گرفته و با ساییدن سطح سنگ و از بین بردن ناهمواری های آن سبب یک دست شدن و در نهایت براق شدن آن می شود . عموما کفسابی که منجر به براق شدن سنگ می شود کفسابی ایتالیایی نامیده می شود . دلیل این نامگذاری این است که برای این کار از لقمه هایی مخصوص که ساخت کشور ایتالیا می باشد استفاده می شود.

در کفسابی  بیشتر سطح کف صیقلی می شود و دیگر اثری از ناهمواری ها و لکه و خراش باقی نمی ماند . کفسابی امری تخصصی است و نیاز به استادکار حرفه ای خود دارد و نمی توان آن را بصورت خانگی و بدون استفاده از وسایل خاص خود انجام داد. چنانچه شما تمایل دارید تا از کفسابی برای برق انداختن سنگ خانه خود استفاده کنید بهتر است از یک تیم با تجربه و حرفه ای کمک بگیرید.

برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر باما تماس بگیرید 09128999323

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا